Oznanila

- KOMISIJA ZA IZBOR v ŽPS se bo sestala v ponedeljek, 24. 2. po sv. maši. Dosedanji člani ŽPS , ki še niste oddali svojih predlogov,  prosimo, da to storite do danes, 23. 2. zvečer.

- ODBOR za pripravo praznovanja dneva staršev, bo imel srečanje  v sredo, 26. 2. po sv. maši.

-  40 DNEVNI  POSTNI ČASA bo začel v sredo – na PEPELNICO. V obeh krajih lepo vabljeni k sveti maši s pomenljivim obredom pepeljenja. – V torek, na pust ne bo verouka, zato pa je obvezna udeležba pri sv.maši na pepelnico. Lepo vabljeni tudi ostali veroučenci.

- KRIŽEV POT  bo v postnem času: v Braniku ob petkih,  ob 18.00 uri in nato sv. maša.
                                                         - Na Brjah bo križev pot ob torkih, ob 17,45 – pred sv. mašo. Lepo vabljeni.

- POSTNA POSTAVA:  Cerkev nam za postni  čas  poleg  spodbud k molitvi, k duhovni   poglobitvi in dobrim delom  določa  tudi  posebne  oblike  spokornosti.

- Strogi post je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se odrasli zdravi ljudje samo enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo  mesnih  jedi.

- Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih  jedi  zamenjati (nadomestiti) s kakšnim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega.

- Spoštovanje  postne postave  je eno od znamenj naše pripadnosti, zvestobe in upoštevanja Cerkve.

- SLOVENSKA KARITAS tudi letos vabi, da bi se vključili v preventivno spodbudo 40 dni Brez alkohola in v razne dobrodelne akcije. O tem bo več povedano v prihodnjih oznanilih.

Oznanila 7. navadna Nedelja 23.02.2020

Oznanila 6. navadna Nedelja 15.02.2020